endokrinoloogia 16.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

arst on määranud mulle kilpnäärme raviks tiotili, olen võtnud seda mitu kuud ( praegu 4tbl päevas) mitme nädala jooksul on esinenud juuste väljalangemist. kas see võib olla tingitud ka tiotili kasutamisest?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nii kilpnäärme ületalitlus (eelkõige autoimmuunsest kilpnäärmehaigusest põhjustatud) kui selle ravimiseks kasutatavad ravimid (tiotiil) võivad soodustada juuste väljalangemist. Probleem on siiski mööduv ja kui hormoonanalüüsid korda saavad, väheneb ka juuste väljalangemine.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.