rasestumine 30.08.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 30 a naine, kaks korda on mul eemaldatud ajuripatsi healoomulist kasvajat. Kuna olen juba üsna kaua võtnud rasestumisvastaseid tablette siis ei ole teada millal juba menstruatsioon muutus ebaregulaarseks, igatahes viimaste loobumisel selgus et pole ka mensist. Nüüdseks olen juba aasta aega võtnud parlodeli 1/2 tabletti päevas. Prolaktiini tase algul oli umbes 900 ja ennem pausi 80 (arst proovis kas saab ka ilma) ja nüüd oli see taas pärast kahte kuud u.600. Samal ajal võtan ma endiselt Harmonetti....kuid minu teadmatus seisneb selles, et kas ma olen üldse võimeline rasestuma (siiani ei ole see olnud teadlik valik) ja kui ma seda siiski soovin mis oleks siis asjade edaspidine käik. Günekoloog ja endokrinoloog ütlevad et kõik muu on korras aga selles osas on jäänud mul asjad segaseks.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Segased asjad tuleb selgeks rääkida ja kõigepealt esitage oma küsimus endokrinoloogile. Teie kirjas on liiga vähe andmeid, et sellele ammendavalt vastata. Kui PROL väärtus palodeeliga kergesti normaliseerub, ei saa see olla tsükli käivitumisel takistuseks. Samas võib peale korduvat hüpofüüsi lõikust olla tekkinud hüpofüüsi puudulikkus sugunäärmeid stimuleerivate hormoonide osas. Vajadusel tuleb teha spetsiaalsed testid hüpofüüsi talitluse uurimiseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.