Liigne kaal ja Herbalife 29.09.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr Ambos
olen 53 aastane mees ja kannatan liigse kaalu käes 180cm 140kg. Kas on olemas medikamente mis aitaksid selle probleemi korral? (kunagi oli Adiposiin) Kuidas teie suhtute Herbalife'i? Kas see võiks aidata?
ette tänades
P

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Rasvtõve raviks on praegu saadaval 2 retseptiravimit: xenical (orlistat), mis takistab rasvade imendumist soolest ja reductil, mis toimib ajus söögiisu pärssivalt. Kuuajaline ravi maksab mõlema preparaadi puhul umbes 1000 krooni ja välja saab kirjutada neid perearst. Ka ravimeid tarvitades ei tohi unustada dieeti, muidu on nende toime vähene. Herbalife´i suhtun neutraalselt, kahju see ei tee, kuid efektiivsus jätab soovida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.