silmakahjustus vol 3 07.07.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul opereeriti 2004.a augustis kilpnääre ära ( mürgine ületalitus, mis tekitas ulatusliku silmakahjustuse). Mälestuseks jäid mulle vaid turses silmalaud ja kottis silmaalused. Nägemine taastus ja olulisi probleeme polnud. Teie soovitusel pöördusin dr. Klett´i poole, kes opereeris 1 k tagasi ka mu ülalauge. Võtan operatsioonijärgselt igal hommikul asendusravina 2 tabletti sajast L-tyroxini. Viimasel ajal ( umbes 2 nädalat) aga olen hakanud jälle topelt nägema ja aegajalt on silmade fokuseerimisel kaugelt lähedale probleeme. Kas see võib võimalik olla, sest kilpnääret mul ju enam pole? Või võib sellist asja tekitada L-tyroxini annus? Käisin juuni algul endokrinoloogi juures ja analüüsid oleksid justkui korras olnud.
Oleksin väga tänulik, kui leiaksite aega vastamiseks. Kena suve. Tänulik e-patsient

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui juuni algul olid analüüsid korras, on L-türoksiini annus tõenäoliselt adekvaatne. Silmaprobleemide selgitamiseks oleks vaja määrata kilpnäärmevastaste antikehade tiiter ja kaelapiirkonna ultraheli (välistamaks lõikusel jäänud jääkkoe võimalust), võib-olla teha ka uus kompuuteruuring silmaliigutajatest lihastest ja konsulteerida silmaarstiga.
Igal juhul tuleb taastekkinud vaevustega uuesti pöörduda endokrinoloogile, kes korraldab vajalikud uuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.