????? 13.06.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

TAHTSIN KÜSIDA KUI HOMMIKUL TÕUSED ÜLES JA VERESUHKUR ON 7,1KAS SIIS OLED DIABEET,AGA MUIDU LÖUNAL JA ÖHTUL ON NORMIS.AGA KUI KA HAIGE OLED ON KA SIIS VÄHEKENE SUHKUR KÕRGE NT 6-7 PIIRES.MUIDU ON VERESUHKUR NORMIS.MIS PIIRES VÖIB OLLA SEE VERESUHKUR.MA OLEN ARU SAANUD ET 3-7 ON NORMIS JA PEALE SÖÖKI 2TUNDI VÖIB VERESUHKUR OLLA KUNI 9.
ETTE TÄNADES A.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pole mingit põhjust ennast mõistatamisega vaevata. Teie veresuhkrud on piiripealsed. Tuleb pöörduda perearstile ja teha glükoosikoormuskats, mis aitab selgitada, kui tõsine on süsivesikute ainevahetuse häire Teie organismis. Siis selgub, kas tegemist on suhkurtõvega, diabeedi eelseisundiga või olete koguni päris terve. Perearst annab ka vastavalt vajadusele soovitusi dieedi ja elustiili osas, suhkurtõve korral määrab vajaliku ravi ja lisauuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.