enesetunne 31.03.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

2.tüübi diabeetik olen nüüd umbes 6 aastat.Tarvitan ka tablette raviks.Mure on selles,et mind teeb rahutuks enesetunne seoses veresuhkru kõikumisega. Kui see hakkab lähenema 4-le tuleb nagu vibratsioon sisse ja sama on ka siis kui vahel patustan ja tõuseb üle 11.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui enesetunne nii veresuhkru tõusust kui ka langemisest märku annab, ongi Teil motivatsiooni hoida väärtused 5-10 mmol/l vahemikus, mis ongi hea kompensatsiooni vahemik. Ei metformiin, jardiance ega rybelsus langeta veresuhkrut alla 4 mmol/l, isegi kui olete füüsiliselt aktiivne ja jätate mõne söögikorra vahele. Kui tarbite suuremas koguses kiiresti imenduvaid süsivesikuid, võib suhkur siiski mõnikord tõusta ka üle 12 mmol/l. Seega tuleb pidada mõistlikku dieeti ja hoida veresuhkur kontrolli all.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.