ületalitus ja jood 16.02.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere! kuulsin et pappiloomidele joodi määrides võib neist lahti saada. mul on ületalitus, kas ma võin siis proovida või mõjub see mulle halvasti? enamus on neid dekoltee piirkonnas.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme ületalitluse korral ei soovita joodi ei sisse võtta ega peale määrida. Pöörduga nahaarstile ja leidke teine raviviis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.