Lapse lõputu söögiisu ja kiirelt kasvav kehakaal 05.12.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas tegelete ka eelkooliealiste lastega?
Pojal on hakanud kehakaal kiirelt tõusma, ilmselgelt on see tingitud tema tohutust söögiisust. See söögiisu on minu arust täiesti ebaloomulik ja tundub, et tal ei tekigi täiskõhutunnet. Võib süüa nii, et hakkab lausa halb, aga samas juba lühikese aja pärast tahab jälle süüa. Ja sööb ühtviisi isuga kõike -nii kartulit, tatart, liha, maiustusi, puuvilju.

Mille kontrollimine oleks mõistlik? Mis tal paigast ära võiks olla?
Kas ja kus oleks esialgu võimalik Tallinnas ise lasta (tasuliselt) esmased analüüsid ära teha? Hästi ebamugav on minna ja tema kuuldes arstiga sellest probleemist rääkida, ta praegu juba justkui tunneb end kuidagi nagu süüdi, kui jälle süüa tahab.

Kaalu ja pikkuse kasv on viimasel ajal olnud järgmine:
6. jaanuar 2013 125 cm/30 kg
8. juuli 2013 128/32,8
10. oktoober 129/35
ja tänaseks päevaks 36,7 kg

Vööümbermõõt suureneb lausa nädalatega.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ma eelkooliealiste lastega ei tegele. Soovitan pöörduda kas lastearsti või lasteendokrinoloogi poole (perearst annab kindlasti saatekirja).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.