kaalu langus, miski segab neelamist 12.01.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
soovin saada infot selle kohta, kuidas peaksin edasi toimetama.
Viimasel ajal (paar-kolm kuud) tekkis kurgus tunne, et kurgus oleks nagu klomp, mida tahaks alla neelata, aga ei saa. Limaeritus neelus on mõnevõrrams amuti suurenenud. Käisin perearsti juures, põletiku ei ole, arst arvas, et ehk läheb ise üle. Üle ei läinud ikka on mingi "tükk" kurgus, mis segab neelamist.
Kuna viimasel ajal (paari aasta jooksul) on kaal ka pidevalt langenud (vahet pole kui palju, millist toitu ja millistel kellaaegadel söön) seostasin probleemi kilpnäärme talitusega ja lasin teha vereanalüüsi kilpnääre näitajatele, selliste tulemustega:
TSH 0.87 mIU/l
(FT4) 14.74 pmol/l
Türeoidperoksüdaasi vastased antikehad 32 kU/l
Tundub, et kõik nagu korras, aga häirivad sümptomid jäid. Kuidas edasi toimida?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Hormoonanalüüside alusel on Teie kilpnäärme talitlus normis ja seega pole kehakaalu langus kuidagi kilpnäärmega seotud. Tükitunde põhjuse täpsustamiseks võiks teha kaela piirkonna ultraheliuuringu, et selgitada, kas kilpnääre on normisuurune ja ega seal ei ole sõlmelisi muutusi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.