Naasnud kilpnäärme ületalitlus-autoimmuunne diffuusne struuma?... 15.09.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ületalitlus tuli tagasi. Olin vaba 12 aastat. Halvasti hakkasin tundma end juba veebruaris. Kevadel perearst proove ei teinud- ma ei teagi miks. Iga aasta tehti. Ravisin ärevushäiret, paanikat, rohud on peal aga paha oli ikkagi. Lasin ise synlabis teha proovid, TSH 0,001 ja FT4 mingi ligi 29. Antikehad 1300. Praegu on rohi Thyrozol 2+2 tbl praegu kaks nädalat ja sisi 1+1 kuni uute proovideni okt lõpus- sisi vaatab edasi. Kas ärevuse tase leebub? Paanika? Kui nüüd rohud peal. Võtan 4s päev-natuke on parem küll. kas rahunen maha- ei suuda seda ärevust enam taluda. Kas antidepressabt Brintellix 10 mg-mis mul praegu peal on- on ikka ok? Xanaxit ka võtta ei taha, püüan ilma selleta.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ärevuse süvenemine on kilpnäärme ületalitluse üks sümptomeid. Ravi on määratud, enesetunde tuntavaks paranemiseks kulub u. 10 päeva. Peale seda läheb tasapisi järjest rahulikumaks. Antidepressanti võite jätkuvalt tarvitada. Edaspidi nõustab Teid Teie raviarst sõltuvalt hormoonanalüüside tulemustest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.