3 nädalat ilma kilpnäärme alatalitlusele määratud ravimitta 24.01.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Diagnoositud kilpnäärme alatalitlus, (2010) sellest ajast olen igapäevaselt võtnud türoksiini alates 50ug ja praeguseks 112ug
2019 jaanuar näitas sonograaf sõlmesid, saatekiri stsintigraafia kilpnäärme uuringule. Vastuvõtult saatis arst tagasi, sest üheks nõudeks on mitte tarvitada türoksiini 3 nädala jooksul. Järgmine uuring on kolme nädala pärast. Tahtsin küsida kas oskate soovitada midagi mis aitaks enestunnet parandada selle kolmenädalase pausi ajal ja kuidas selline paus üldse mõjutab minu haiguse kulgu.
Kas Duphasthoni ja Nuva Ringi võtmise peaks ka ära jätma .... Suur tänu teile.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Duphastoni ja Nuvaringi võite loomulikult edasi võtta.
Muus osas olen veidi raskustes ega mõista, mis eesmärgil Teile stsintigraafia on määratud. Seda uuringut teeme tavaliselt kas kilpnäärmevähi korral siirete avastamiseks kui kilpnääre on eelnevalt eemaldatud või ületalitluse korral "kuumade sõlmede" leidmiseks. Teil aga on alatalitlus ja kilpnääre alles... Soovitan veelkord Teile uuringu määranud arstiga rääkida. Ja kui uuring on tõepoolest tingimata vajalik (ja seda ei saa teha sünteetilise TSH abil), tuleb need 3 nädalat alatalitlust lihtsalt ära kannatada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.