Veresuhkru 21.11.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Ma olen 15 aastane neiu. Ja mul on probleemid. Mul käin tihti pea ringi ja on nõrkuse hood. Mul on väga tihti suured isud toidu järele. Ma olen hakanud enda veresuhkrut jälgima ja vaadanud seda 4 päeva juba järjest iga õhtu kell 20:00 ja mul olnud see 3,1-4,1 aga olen söönud päevas šokolaadi kui ka muid asju. Ja täna hommikul kontrollisi et teada saada mis mul siis hommikul on ja oli 3,3 . Mida teha kui sul veresuhkru madal on? Šokolaad ja magus hoiab hea olemise ainult 2 tunniks normaalsena. Kui uuesti hakkavad pearinglused ja nõrkus hood.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Hommikune tühjakõhu veresuhkru norm on noorel tervel inimesel 3,3-5,5 mmol/l. Seega on Sinu hommikune tühjakõhu veresuhkur normi alumisel piiril. Tegelikult peabki veresuhkur ka päeva teisel poolel hoolimata šokolaadi ja teiste asjade söömisest noorel tervel inimesel ikka 4 mmol/l ringis olema. Ka hea söögiisu on selles vanuses pigem normaalne nähtus. Lisaks on glükomeeter suhteliselt ebatäpne riist ja võib-olla näitab see aparaat, millega ennast kontrollinud oled, liiga madalaid väärtusi. Pearingluse ja nõrkushoogudest võiksid esmalt oma vanematele ja siis ka perearstile rääkida. Arvan siiski, et madal veresuhkur neid vaevusi ei põhjusta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.