Glükoositaluvuse test 24.10.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Viimasel ajal on probleemiks kõrgenenud veresuhkur. Tegin veeniverest analüüsid ja viimati tehti ka glükoosi taluvustest. Analüüsid kinnitasid glükoositaluvuse häiret. Seoses glükoosi testi tegemisega jäi mul kripeldama selline küsimus, et kui oluline on ikka selle testi puhul aeg? Kas saab testist õiged näidud, kui esimene vereproov tehti enne glükoosi joomist ja teine vereproov 2 tunni asemel alles 2 tundi ja 45 minutit peale glükoosi joomist? Kas 45 minutit pikem vahe mõjutab tulemust? Juhtus selline lugu, et arst lihtsalt unustas... Kas peaks testi uuesti tegema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Glükoosi tolerantsuse test ei ole väga kindel test ja tegelikult soovitataksegi seda teha 2 korda. Ma ei usu küll, et teise vereproovi võtmise 45min hilinemine oleks Teie testi tulemust halvendanud, pigem võis see tulemust parandada. Siiski soovitan testi lähiajal veelkord korrata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.