Kilpnäärme alatalitlus ja rasedus 24.08.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

võtan kilpnäärme alatalitluse tõttu L-thyroxini 100mcg päevas (autoimmuunne türeoidiit)- viimane TSH näit kaks kuud tagasi sellise ravimikogusega oli 1.82.
Nüüd sain postiivse rasedustesti (eeldan, et 4-5 nädalat) ning tegin kohe ka TSH testi- näit on tõusnud 3.42 peale.
Eelmisel korral endokrinoloogi juures käies ütles arst, et raseduse korral saadab ämmaemand kontrolli ning vajadusel siis tõstetakse doosi. Küsimus aga selles, et kui ämmaemanda visiit on alles paari nädala pärast, siis kas peaks sellise näidu juures juba enne L-thyroxini doosi veidi tõstma? Tean, et 4 on iseenesest referentsväärtus, aga rasedatel vist oleks soovitatav see alla 2.5 hoida?

Tänud ette!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, võite L-türoksiini annust igaks juhuks veidi suurendada - 100 mcg asemel 125 mcg päevas (näiteks võite võtta L-türoksiini vaheldumisi ühel päeval 100, teisel 150 mcg päevas). Kui lähete ämmaemanda vastuvõtule, andke talle teada nii analüüside tulemustest kui ka annuse suurendamisest. Tõenäoliselt tehakse 3-4 nädala möödudes kordusanalüüs.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.