Kilpnäärme verevarustus 10.05.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Ultraheliuuring näidis vägä intensiivne kilpnääme verevarustus.Radioloog űtles,et pilt sobib hüperterioosile.Aga mul on alatalitlus.Praegu TSH on 7,4 ;T4 20;TPO 380,aga varem oli TPO 700.
Kas alatalitlus muutis ületalitluseks?
Lugepidamisega

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Seda, kas tegemist on kilpnäärme üle- või alatalitlusega näitab ikkagi kilpnäärme hormoonide tase veres (hormoonanalüüs), mitte miski muu. Kui TSH on 7,4 mIU/l, ei ole küll mingit kahtlust, et tegemist on alatalitlusega, lisaks pole see Teie vanust ja sugu arvestades piisavalt kompenseeritud - eesmärkväärtus peaks olema vahemik 1-2,5 mIU/l. TPO tiiter on ühekordselt määratav autoimmuunse kilpnäärmehaiguse marker, mille tõusudel ja langustel pole kliinilist tähendust. Ammugi ei viita TPO tiitri tõus alatalitluse muutumisele ületalitluseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.