Kilpnäärme vereanalüüs 16.04.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Palun abi vereanalüüsi vastuste tõlgendamisel. Mul on diagoositud kilpnäärme ületalitlus ja saan sele jaoks ka ravi (Thyrozol 20 mg päevas). Kas on põhjust muretsemiseks? Arst tegi UH, mille põhjal täheldas, et verevarustus kilpnäärmes on jätkuvalt intensiivne ning saatis analüüsidele. Pean temalt veel vastust ootama.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Analüüsides peegeldub tavapärane Graves´i tõve kulg ravi foonil - analüüside tulemused on tüüpilised juba mõnda aega ravi saanud Graves´i tõvele. Midagi üllatavat või eriliselt muretsema panevat neis ei ole. Kuna tegemist on juba kolmanda retsidiiviga, tuleks kaaluda kilpnäärme radikaalset ravi - radiojoodi või kilpnäärme operatiivset eemaldamist.
Täpsemad ravijuhised annab Teile Teie arst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.