Kilpnäärme alatalitus ja L-tütoksiin 31.01.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Aprilli lõpus tehtud parempoolne kilpnäärme lobektoomia. Diagmoosiks oli Hashimoto türeoidiit. TsH oli jaanuari algul 5.25 ning määrati ravi 25mcg L-türoksiini päevas. Kas on võimalik, et mingi aeg saan ravi jätta ning näidud normaliseeruvad? Või on tõesti ravi eluaegne? Kas selle ravimi tarvitamine võib põhjustada väsimust ja unehäireid ning tuju ja meeleolu muutusi?
Tãnud vastamast.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kindlasti ei põhjusta L-türoksiin mikroannuses (25 mcg on väga väike annus) ei väsimust ega meeleolu muutusi.
Kas peate tulevikus kogu aeg asendusravi saama või mitte, ma esialgu ennustada ei oska. Kuna olete noor naine, peavad kilpnäärme hormoonid olema ideaalses korras (TSH vahemikus 1-2,5 mIU/l). Kui analüüsid edaspidi seda lubavad, võib püüda asendusravist loobuda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.