Kas endokrinoloogi vastuvõtule? 24.01.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Lasin teha vereanalüüsi ja kilpnäärme tulemused olid sellised:
TPO-Ak >1300 kU/l
TSH 1.00 mIU/l
FT4 16.60 pmol/l
Tean, et TPO näit on väga kõrge ja see näitab põletikku. Ma nüüd ei teagi, kas ma peaks pöörduma endokrinoloogi vastuvõtule või piisab sellest, et lasen hormoone 1-2 korda aastas kontrollida ja kui midagi läheb paigast ära, siis lähen arsti juurde? TPO vastu ravi ei ole ju?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuna kilpnäärme hormoonid on praegu korras, pole Teid ravida vaja. TPO vastu ravi ei ole ja see näitaja jääb Teil alati kõrgeks. Tegemist on kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga. Vajate jälgimist - kilpnäärme hormoonanalüüsi 1 kord aastas, mida võib teha perearst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.