Suured kõhuvalud 21.01.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kuus päeva tagasi hakkas vasakult poolt kõht valutama, sellest ajast saati on järjest hullemaks läinud. Kolm päeva tagasi käisime EMOs seal tehti proove ja öeldi et on UTI (inglise keelne lühend) ja pandi peale antibiootikumid, olen sellest samast päevast alates iga päev kaks korda peale sööki neid võtnud. Päev tagasi käisime uuesti, kästi hakata võtma iga 4 tunni tagant 1000mg paracetamoli ja 400mg ibuprofeni samaaegselt. Nüüd panin tähele, et väljaheited on kuidagi väga tumedat värvi. On see normaalne ja kui ei ole, kas peaks uuesti arstile pöörduma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ma ei taipa, miks esitate küsimuse endokrinoloogile. Kõhuvalu ei seostu õieti ühegi endokriinhaigusega ja UTI tähendab kuseteede nakkuslikku põletikku. Ka tume väljaheide ei ole endokriinhaiguse tunnuseks.
Must väljaheide võib viidata vere lisandile ja see vajaks küll kiiret uuringut - eeskätt gastroskoopiat.
Soovitan helistada oma perearstile või uuesti EMO-sse pöörduda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Kilpnäärme põletik?

Kiri tuleb pikk, loodan, et jaksate lugeda ja ootan pikisilmi sellele kirjale ka vastust.

Olen 32 a. naine 168 cm ja 60 kg (olnud alates 17 aastat samades mõõtudes). Mul on üks 1990 aastal ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Teie kirja põhjal tundub siiski, et seekord ei ole tegemist kilpnäärmehaigusega.
Tõepoolest on olemas alaäge kilpnäärmepõletik, mille sümptomiteks on kaelavalu, palavik, settereaktsiooni ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: