Segane lugu 27.11.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Diagnoositud on Gravesi tõbi. Tablettide abil on kilpnäärme näidud normis. Umbes nädal enam Thyrozol tablette ei võta. Raviarst on Ingrid Reppo. Kuna olid ka rütmihäired, siis kirjutati ka Betaloc 50.
Võtan 1 tbl igal hommikul.
Kirjutamise põhjuseks on madal vererõhk ja madal pulsisagedus. (sporti ei tee). Õhtuti rahuolekus 60/90, pulss 42. (minestamise tunne). Äkki peaks ka Betaloci kasutamise lõpetama - olid ju rütmihäired tingitud kilpnäärmest? Perearst tahab kangesti antidepressante kirjutada aga tunnen et ma ei vaja neid. Palun abi.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kindlasti tuleks madala pulsisageduse ja vererõhu korral betaloci kasutamisest loobuda. See ravim aeglustab südame tööd ja langetab seeläbi ka vererõhku. Suure tõenäosusega Teil kilpnäärme talitluse normaliseerudes seda ravimit vaja ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.