Kasvuhormoon 26.12.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist

Kas tänapäeval on kasvuhormoone ka täiskasvanutele,mis aitaks pikkusele kaasa ja kui kiiresti mõjuvad?
pikkus 170

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kasvuhormoon on kasvuhormoon, ükskõik kas lastele või täiskasvanutele. Ainult, et täiskasvanud on juba täis kasvanud ja kasvuhormooni mõjul enam ei kasva. Nende jäsemete pikkade toruluude kasvutsoonid on suguhormoonide kontsentratsiooni tõusuga sulgunud ja täiskasvanut ei kasvata enam mingi vägi - ei kasvuhormoon ega miski muu. Seetõttu on kasvuhormooni vajadus täiskasvanute organismis kasvueas lastega võrreldes oluliselt väiksem ja kasvuhormooni toime täiskasvanu organismis on hoopis teine - pigem lihasmassi ja lihastoonuse hoidmine jne.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.