Kilpnäärme hormooni tõus c-hepatiidi ravi lõppedes. 18.07.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Läbisin 24 nädalase c-hepatiidi ravi ( interferoon ja ribaviriin). Kaks kuud enne ravi lõppu oli veel TSH 2,7 ja nüüd ravi lõppedes 7,99. Kas see hormoon läheb ise paika või saaksin midagi teha, et end paremini tunda? Vaevab pidev suukuivus, juukseid langeb välja. Ravi lõppedes arst sellest ei rääkinud, vaid lugesin digiloost. Kahjuks on raviarst puhkusel, seega temalt ma hetkel küsida ei saa.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
C-hepatiidi raviks kasutatav interferoon võib kilpnäärme talitlust mõjutada. Kui ravi on nüüd lõppenud, võib loota, et kilpnäärme hormoonid mõne aja möödudes normaliseeruvad. Vajalik on kordusanalüüs sept.-okt. 2016.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.