Raskused kaalu langetamisega / neerude ja munasarjade polütsüstoos 11.07.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Nelja aastaga võtsin juurde 12 kg, märgatavalt keha ülaosas. Olen alati jälginud kaalu numbri ja teinud kõike võimaliku, trenn+toitumine. Haigused - 1. kõrge vererõhk (Micardis + Nebilet) 2. neerude polütsüstoos 3. munasarjadel mitmed tsüstid. Mis võiks olla kaalutõusu põhjuseks ja mida ette võtta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ma küll ei tea, mis trenn ja toitumine see Teil on, mis keha rasvaprotsenti kasvatab ... Teil on tõsine pärilik neeruhaigus ja tõenäoliselt sellega seostuv vererõhu tõus. Kas rohke valgu söömine on sellises kontekstis ikka hea lahendus - kas olete selles osas oma nefroloogiga nõu pidanud? Kuidas suhtub Teie nefroloog jõusaali treeningusse? Kindlasti soovitan regulaarselt kontrollida neerude talitlust ja uriinianalüüsi. Võib-olla kipub ka vedelikku liigselt kehasse jääma.
Jõusaali treening ei ole tegelikult sugugi parim viis kehakaalu langetada - see on orienteeritud lihasmassi kasvatamisele ja lihasjõudluse parandamisele, lihas aga kaalub enam kui rasvkude. Kaalu langetamiseks on parem ikkagi aeroobne koormus - ujumine, jooksmine, jalgrattasõit, aeroobika jne.
Loomulikult võiks muu hulgas ka igaks juhuks kilpnäärme talitlust kontrollida, seda saab teha ka perearst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.