Minu on kilpnäärme puudulikus diagnoositud 18.05.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kuna mul on kilpnäärme puudulikus siis on mulle kirjutatud thyroxin 0,1 mg ja lisaks 25 mg *2 . Peale sappipōie lōikust algasid aga kohutavad higistamisehood. Alguses tekkis ainult higistamine ja selline tunne et olen väsimatu ja jōuan teha kōikke. Jutt muutus kiireks ja süda hakkas puperdama. Olen käinud pidvevalt kontrollis ja arst tahaks rohtu tōsta . Mina aga ei ole sellega nōus , kuna paistab et see rohi viib mind hauda. Süda hakkas lööke vahele jätma juba nii tihti ja see omakorda väsitas mind. Otsustasin siis kuna loomset kilpnäärme rohtu ei ōnnestunud saada , lōpetada rohud koguni. Nüüd on natuke parem ainult hääl muutus kohe kähedaks ja rinna eest öösiti higistan. Just ainult rinna eest ja kaelast eest. Ärgatates see kohe tilgub. Kus kohast oleks vōimalik saada looduslikku kipnäärme rohtu. See on nüüd tulnud selgeks , et thyroxini mina kasutada ei saa. Mul oli juba nii jōuetu olemine et ei tulnud kōne allagi minna tööle enam. Süda jättis lööke vahele rohkem kui lōi normaalselt. Mis ma peaks tegema. Ärge ainult soovitage jälle kalleid arste see etapp on juba läbitud ,ilma mingit abi. Spetsialisti arvamus oli et keemiline thyroxin on ōnnistus. Aga minule see ei sobi .

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Üliharvadel juhtudel esineb L-türoksiini suhtes allergiat, sel juhul peaksid ka allergilise reaktsiooni markerid veres neda näitama. Kui allergia on välistatud, tuleks L-türoksiini siiski võtta, annuse tõstmine peaks toimuma tasapidi verenäitude pideva jälgimise foonil.
Kas ravida või mitte, on iga patsiendi vaba valik. Spetsialistid on Teile nõu andnud. Kas seda järgida, on Teie otsus. Kõige sellest tulenevaga Teie tervise osas. Võin Teid ainult niipalju lohutada, et kilpnäärme alatalitluse süvenedes tekivad peale tursete, kõhukinnisuse, juuste väljalangemise, kaalutõusu, verevaeguse, südamerütmihäirete ja kiirenenud vananemise tasapisi ka apaatia ja ükskõiksus. Muretsemist jääb vähemaks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.