Kaenlaalused higistavad pidevalt 17.03.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kaenlaalused higistavad pidevalt, pole ülekaaluline ega midagi, kasutan desperante aga ikkagi higistavad mingit füüsilist koormust ei tee nt sõidan autoga ringi ja kaenlaalused higistavad

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kaenlaaluste higistamine ei ole küll ühegi endokriinhaiguse tunnuseks. Kaenlaalustes on rohkesti higinäärmeid ja see ongi üks koht, kus inimkehas kõige enam higi eritub. Haiguslikku selles midagi ei ole.
Higierituse vähendamiseks kahjuks tõestatult efektiivsed vahendid puuduvad. Antiprespirandid on pindmise toimega ja mõningase efektiga normaalse higierituse korral. Kui higieritus on väga rohke, on neist suhteliselt vähe abi.
Soovitan siiski oma perearsti või pereõega nõu pidada - nii igaks juhuks. Võib-olla kuluks üldine tervisekontroll siiski ära.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.