Punane,valutav keel ja punetavad ja valulikud suu limaskestad 15.02.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,mul on viimased paar nädalat keel väga punane ja kipitavalt valus,servadest krobuline ja teraline,üla- ja alahuule limaskest verevalt punane ja valutab,kipitab,ülemise huulesisemisel limaskestal herneterad-mügarikud,suu kuivab eriti ööseti ja poole päevani.Joon küllaldaselt.Üldine suur nõrkus ja jõuetus,olen aastaga 21kg kaalust kaotanud.Kaasneb hingeldus,hõõguv tunne vasakus põses,kohutav higi hais. Olen uuritud gastroenteroloogi poolt,kopsu arsti poolt ja närviarsti poolt kaela ja sellja deformeerumise tõttu.Kilpnäärme alatalitus-tarvitan tyroxini 0,1mg.Palun ,kas võib tegu olla kilpnäärme seni avastamata mõne muu haigusega või ei omasta organism kunstlikku tyroxini.Viimati tehtud vereanalüüs 02.01.15.TSH-3,660,FT4-22,1Mingi igE-134.? Enesetunne on väga halb.Hambapasta on alati olnud leebe,Nüüd on aloevera hambapasta kasutusel,hetkel ei või mingit pastat kasutada.Kas võib see olla reumaatiline brobleem või mis ma pean endaga pealehakkkama?! Palun,kui oskate midagi vastata,ma tänan Teid.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on tegemist suu limaskesta põletikuga. Mingit seost kilpnäärmega sellel ei ole. Teie kilpnäärme hormoonanalüüsid on täiesti korras ja L-türoksiini annus seega paigas.Millest on tingitud kaalulangus ja nõrkus, on mul uuringuteta raske öelda.
Pöörduda tuleb ikkagi esmalt perearsti poole. See, et Teie vaevusi põhjustaks mõni endokriinhaigus, on üsna ebatõenäoline.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.