kilpnäärme uletoimimine 10.01.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. moned aastad tagasi avastati kilpnäärme liigtoime, ravimid toimisid hästi. ja mitu aastat pole probleeme olnud, nuud hakkasid jälle käed värisema, joud on kadunud, aeg ajalt suda hakkab puperdama, aga analuus näitab, et koik on ok. Kas peaks mingi lisa analuusi tegema-
Kas on oige et sellisel juhul on normaalne kaalu suur koikumine

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Antud juhul tuleb uskuda analüüsi. Kilpnäärme ületalitluse puhul esinevad vaevused - nõrkus, kehakaalu langus, südamekloppimine, käte värisemine, kõhulahtisus, unehäired jne. ei ole iseloomulikud ainult kilpnäärme ületalitlusele, vaid ka paljudele teistele tõbedele. Igaks juhuks võiks siiski kilpnäärme hormoonanalüüsi paari nädala möödudes korrata ja teha mitte ainult TSH, vaid ka FT4 ja FT3. Kui ka kordusanalüüsi kõik näitajad on endiselt normi piires, tuleb otsida vaevustele muud põhjust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.