Kilpnäärme ületalitlus ja alkoholi koosmõju 05.12.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Alles äsja diagnoositi minu kilpnäärme ületalitlus. Alates tänasest hakkasin tarvitama tablette.
Tekkis aga küsimus alkoholi ja ravimite koosmõjule ning üleüldse kilpnäärme ületalitluse puhul. Kas alkoholi võib tarbida või peaks sellest pigem täielikult hoiduma? Samuti küsimus kohvi kohta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme ületalitluse korral kohvitarbimise piirangut ei ole. Kui olete tavaliselt suur kohvitaja ja see Teie enesetunnet tavaliselt ei halvenda, võite nüüdki kohvi juua. Ka ületalitluse vastane ravim ei tingi kohvijoomise piirangut.
Alkoholi võite tarbida väikeses koguses - klaas šampust või hõõgveini Teile ohtlik ei ole. Suurematest alkoholikogustest soovitan siiski saabuvate pühade puhul hoiduda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.