Hommikuti valusad ja paistes jalad 14.09.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

8 kuud tagasi eemaldati (pahaloomuline kasvaja) kogu kilpnääre. Enesetunne on olnud koguaeg hea, vereproovid praeguseks juba korras ja türoksini kogust vähendati augusti alguses 1,5lt 1le tabletile. Mureks on paistes ja valusad labajalad, mis juba u 3 kuud muret teevad. Suvel arvasin, et see võis olla plätudega käimisest, kuumadest ilmadest või liigsest veetarbimisest. Olen teinud jahedat jalavanni, määrin jahutava jalageeliga. Juba kuu aega olen kandnud tööl (õpetaja) väga mugavaid jalatseid, pole kuumust, ma ei tarbi soolaseid toite, aga hommikuti on esimesed sammud ja taldadele toetamine väga valus, tallad on "ümmargused". Mõne aja pärast läheb valu üle, paistetus vähemaks. Õhtuks on jalad veidi väsinud, aga tunduvalt väiksemad kui hommikul. Perearst saatis ultraheli veeniuuringule, kõik oli korras. Terviselehest lugesin, et jalgade paistetust võivad põhjustada ka kiplnäärmeprobleemid. Mis võib olla paistetuse põhjuseks ja mida saan teha vaevuste vähendamiseks? Tänan ette.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jalgade paistetus võib esineda väljendunud kilpnäärme alatalitluse korral või ka autoimmuunsest kilpnäärmehaigusest põhjustatud ületalitluse korral.
Teil on kilpnääre täielikult eemaldatud ja türoksiinravi foonil vereproovid korras. Seega ei saa Teil olla kilpnääre jalgade paistetuse põhjuseks.
Tuleb otsida teisi põhjuseid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

thyreotoxicosis

tere!minul selline mure.novembris algas silmalaugude paistetus,parema jalalaba paistetus,tavaline vereproov korras,neeru proov korras.viga ei leitud.siis saime jaole,et viga on kilpnäärmes.tsh 0,004 ja ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Hormoonanalüüsid näitavad veenvalt kilpnäärme ületalitlust ja merkasoliil on selle ravimiseks õige rohi. Alustatakse ravi 6 tabletiga päevas, kui hormoonanalüüs on oluliselt paranenud, võib ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: