Autoimmuuntüreoidiit - kuidas peaks toimuma arstlik jälgimine? 02.02.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mul on autoimmuunnetüreoidiit ca 9aastat ja hetkel rasedus juba 8kuud. Varasemalt olen lasknud perearstil otsustada oma l-türoksiini annuse osas. Raseduse ajal vahepeal oli vaja annust korrigeerida. Perearst oli sattunud hädasse korrigeerimisega ja saatis mind kiiremas korras endokrinoloogi juurde- tookord sain annuse korda.
Nüid varsti peaksin sünnitama ja vist on vaja jälle mind jälgida. Ma ei tea, kelle poole ma oma murega pöörduma pean: perearst ütleb, et günekoloog peab jälgima. Günekoloog ütleb, et endokrinoloog peab jälgima ja endokrinoloogi juurde on aega võimalik saada kahekuuse järjekorraga ja kas igakord on vaja saatekirja?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Esiteks arvan, et 8. raseduskul pole muretsemiseks enam põhjust - lootel on välja kujunenud oma kilpnääre ja kui Teie asendusravi annus peakski olema veidi liiga väike, siis laps enam vaegust ei kannata.
Minu tervest mõistusest tulenev soovitus oleks, et perearst või günekoloog teeksid Teile hormoonanalüüsi ja kui selles esineb mingi kõrvalekalle, võiksid nad kas meili või telefoni teel endokrinoloogiga konsulteerida - kõigis suuremates keskhaiglates on spetsialistidel avalikud meiliaadressid ja telefoninumbrid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.