Pikkus, kehakaal ja areng 10.03.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 17aastane, 159 cm pikk ja kaalun 45 kg. Sooviksin kaalus juurde võtta, kuid kahjuks see kuidagi ei õnnestu. Põhjuseks on see, et puudub söögiisu, kuigi õudselt võiksin süüa rämpstoitu (friikartuleid, hamburgereid, krõpse jne). Nimelt minu väikese kehakaalu pärast näen välja ka nagu mingi 10 -aastane laps, kuigi menstruatsioon algas juba ammu. Ma ei tea lihtsalt, mida ma peaksin tegema. Olen mõelnud minna toitumisspetsialisti juurde, et ta koostaks mulle võib-olla menüü, kuidas kaalus juurde võtta. Mida ma peaksin tegema ning kui kui kehakaal tõuseks, kas ma kasvaksin pikemaks?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Toitumisspetsialisti juurde minek pole paha mõte. Samas parim, mida teha saate on leppimine oma gratsiilse kehaga. Pikkuskasvu ei lisandu Teile tõenäoliselt ka siis, kui kaalus veidi juurde võtate.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.