Hüpofüüsi healoomuline kasvaja ja peavalud 10.12.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Alates menstruaaltsükli tekkimisest teismeeas on mul olnud üsna suured peavalud kukla piirkonnas. Kaugelenägemiseks on välja kirjutatud prillid - peavalusid seostas silmaarst just nägemisega. Oli lootus, et prillide saamisel peavalusid enam ei tule, ent need on siiski alles.

Hiljuti diagnoositi seoses mentsruaaltsükli üliharva esinemisega hüpofüüsi healoomuline kasvaja (magnettomograafia näitas) suurusega ca 5 mm. Võtan kord nädalas prolaktiini stabiliseerimiseks ravimit, ent muret teevad siiski need peavalud - olen lugenud, et kui hüpofüüsi kasvaja mõjub nägemisnärvile, siis sellest võivad tekkida ka peavalud. Kas minu korral võiks asi olla ka selles?

Küsin, kuna peavalud kipuvad minema üsna intensiivseks, võtan viimasel ajal ka 2 peavalutabletti üsna väikese vahega, kuna valu lihtsalt ei anna järele.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
5mm-ne kasvaja on tavaliselt liiga väike selleks, et tõsta koljusisest rõhku ja põhjustada peavalusid. Nägemisnärvi ei saa nii väike kasvaja samuti survestada. Alustage ravi ja pöörduge peavalude püsimisel neuroloogi (närviarsti) poole. Suure tõenäosusega ei ole peavaludel prolaktiini tootva mikrokasvajaga otsest seost.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.