Liigne higistamine ja juuste väljalangemine 06.12.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 27aastane, kaalun 50 kilo ja olen 156 cm. Paar aastat on tõsiselt probleemiks liigne higistamine. Higistan just päevasel ajal ja higistan nii palju, et pean tööl lõuna ajal pluusi vahetama. Viimase poole aastaga on juuksed väga lahti, olen vahetanud šampoone, ostnud vitamiine, kuid miski ei aita. Teen viis korda nädalas korralikult trenni, söön väga tervislikult, stressi kindlasti ei ole. Augustis tehti vereproov ja perearst ütles, et veri korras.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Liighigistamine ja ka juuste väljalangemine võivad viidata kilpnäärme ületalitlusele. Tavaliselt lisandub siis ka südamekloppimine, käte värisemine ja kaalulangus. Missugune vereproov augustis täpselt tehti, Teie kirjast ei selgu. Võib-olla tasuks perearstiga korduvalt ühendust võtta ja ka kilpnäärme talitlust kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.