Raskendatud hingamine 05.10.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ma nüüd ei teagi, kas esitan küsimuse õigesse kohta, kuid loodetavasti oskate siiski mingi vastuse mulle kirjutada. Nii siis, peavalud ja pearinglused (mõned korrad ka minestused) on mind juba aastaid tüüdanud. On tehtud mitmeid uuringuid peast, kuid midagi pole leitud ja kõik on pandud siis õpistressi nime alla. Stress võib vist tõesti päris raske ja halb olla, kuid siiski tundub mulle, et kõik need aastad ei saa minu murede põhjuseks ju olla üks tühipaljas stress. Viimased kuud on kiusama tulnud ka suur väsimus ning jõuetus. Ka magamisega on raskusi ning selg on samuti väga kiiresti valutama hakanud. Ning nüüd kõigele lisaks olen juba umbes nädal-paar tundnud, et hingamine on veidi raskendatud. Eriti pikali olles. Vahel on tulnud terav valu rinda, kuid see on tavaliselt üsna kiiresti ära kadunud ning ma pole sellest midagi hullu arvanud. Ühel korral oli see valu siiski mitu päeva ning hingata oli isegi valus, kuid arsti juurde ma siiski ei pöördunud, sest olin ka veidi külmetanud ning arvasin selle olevat lihtsalt külmast. Nüüd ma aga tunnen veidi, et peaks vist ikka küsima nõu.
Ma ei tea, kas kõik need erinevad mured üldse omavahel seotud on, kuid väheke muretsema panevad need mind ikka. Olen ju veel päris noor ning ei suitseta ega pole kunagi ka tihedalt suitsetanud.
Tänan teid siis juba ette ära ning loodetavasti saate mu kirjast midagi aru ka.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võtke julgus kokku ja pöörduge perearsti poole. Vajate uuringuid ja meili teel neid teha ei saa. Kindlasti oleks vaja teha spirograafia, et veidigi ülevaadet saada, mis liiki hingamisprobleemiga on tegemist. Peavalud vajaksid võib-olla neuroloogi konsultatsiooni. Migreeni , pinge- või kobarpeavalude puhul ei olegi kompuuteruuringul midagi näha, kuid valud võivad olla üsna vaevavad ja vajavad ravi.
Endokriinhaigusega tõenäoliselt siiski tegemist ei ole, kuigi kilpnäärme talitlust võiks igaks juhuks kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.