Metforal ja rasestumine 02.10.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 30aastane naine ja mure on selline. Alates juunist võtan Metforal 500 mg 3 korda päevas. Pöördusin endokrinoloogi poole ülekaalulisuse probleemiga, ei dieet ega sportimine ei aidanud. Tema kontrollis suhkurt ja määras Metforali 500. ütles, et diabeeti ei ole, kuid see peaks aitama kaalus alla võtma ja et enne rasedaksjäämist peaks kaalu langetama 122 kilost vähemalt 100 kiloni. Arst ütes, et ka rasestumise ajal ja raseduse ajal tahaks ta, et ma Metforali 500 võtaksin, kuid praegu lugesin infolehest, et seda ei tohi raseduse ajal kasutada, sest selle mõju ei ole veel lõpuni uuritud.
Kas te soovitaksite ka ravi jätkata või katkestada? Milles on oht emale ja lapsele?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Metforal (toimeaine metformiin) ei ole seni raseduse ajal lubatud, kuna tema võimalikku toimet lootele pole piisavalt uuritud. Siiski ei ole teada ka metformiini loodet kahjustavast toimest. Seega kui võtate raseduse ajal metforali, teete seda omal riisikol (ka seda soovitanud arst võtab endale suure vastutuse). Kui see ravim tõepoolest Teie kehakaalu langetada aitas, võite võtta seda kuni raseduse tekkimiseni. Raseduse ajal soovitaksin küll ravimist loobuda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.