Kilpnäärme op. 21.09.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin 10 päeva tagasi kilpnäärme op. Mul on veel neelupealne veidi paistes, kas see on normaalne ja kui kaua veel võib olla? Haav ei tahtnud hästi pareneda ja hakkas veidi leemetama ja ühe haava ots, seal kus on õmblusesõlm, hakkas veidi punetama. Pärast seda ei leia ma sealt enam seda niidisõlme, teises otsas olev sõlm on ilusti olemas, pidin kahe nädala pärast ise välja tõmbama. Nüüd siis mure selle teise sõlme kohta, kas see võis sisse kasvada ja kas sellest on midagi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Haavaniitide pärast ärge küll muretsege. Sisse need ei kasva ja kui Teil ei õnnestugi kõiki 100%-liselt eemaldada, tulevad jäägid ise ajapikku pinnale.
Kas haava paranemine on ootuspärane või mitte, ei ole võimalik haava nägemata kuidagi otsustada. Kui Teil on kahtlusi, tuleks haava kõigepealt oma perearstile näidata. Mõningane haavaõmbluse piirkonna turse võib püsida kuni 1 kuu.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.