Kilpnäärme alatalitluse hormoonravi 03.09.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Missugused on L-Thyroxini kõrvalmõjud pikaajalisel tarvitamisel kilpnäärme alatalitluse puhul (ka olenevalt annuse suurusest),
kas homeöpaatiliste ravimitega on võimalik asendada L-Thyroxini?

Tänan

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiinil (ka pikaajalisel tarvitamisel) adekvaatsel annustamisel kõrvalmõjud puuduvad. Tegemist on asendusraviga s.t. me ei ravi, vaid asendame hormooni, mida tavaolukorras toodaks meie oma kilpnääre. Kogu kunst on õiges annustamises - peame leidma igale patsiendile õige annuse, et hormoonisisaldus vastaks normile.
Homeopaatilise raviga puuduvat kilpnäärmehormooni asendada pole võimalik (olen olnud korduvalt edutute katsete tunnistajaks).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.