Pisted kaela piirkonnas, palavik, halb enesetunne 16.08.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

sooviksin teada, kui on eemaltatud täielikult kilpnääre (kilpnäärme pahaloomuline kasvaja), saan asendusravi L-Thyroxin 150 mikrogrammi. Saadud ka joodiravi, mis toimus selle aasta märtsis. Juunis algasid torked paremalpool kaelas, kõrvataga. Juunis oli ka mure, et ei saanud kaela pööratagi, kael oli paistes ja valulik. Nädalaga taandus valu ja paistetus. Nüüd on mul juba 2 nädalat olnud palavik 37, enesetunne on väga halb. Normaal temp. on mul 35.6 olnud juba 10 aastat.
Kaela piirkonnas on endiselt pisted.

Kuna elan maal, on raske saada arstiabi, kuna kõik ajad on pidevalt täis.
Tehtud vereproov, tulemused ootel.
Sooviksin teada kuidas reageerida sellele sümptomile?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska sellele sümptomile kuidagi reageerida. Ei ole Teid ja Teie kaela näinud, ei tea analüüside vastuseid ... Kellegi normaalne kehatemperatuur ei ole 35,6, kuid see selleks.
Kui radiojoodravi oli selle aasta märtsis, on poole aasta möödudes nagunii vaja teha korduv kogu keha stsintigraafia, lisaks ka vereanalüüsid ja kaela ultraheliuuring. Võtke oma raviarstiga ühendust ja tõenäoliselt saate ka lähiajal vastuvõtule. Peate ikkagi sõitma uuringuteks Tallinna Või Tartusse (kliinikusse, kus Teid raviti). Siis saab ka selgust, kuivõrd on Teie vaevused seotud eelnenud vähilõikusega või asendusraviga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.