Probleem veresuhkruga 14.08.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minul probleem selline... Olen juba aastaid diabeeti põdend.. ja veresuhkrutega ikka probleeme on old. Ja olen neid suutnud ka enam vähem kontrolli alla saada, ka teie abiga. Aga nüüd on raskusi saada veresuhkur kontrolli alla. Probleem siis selles, et läksin lahku oma laste isast ja sellega seoses on närvid pidevalt pingul ja veresuhkur aga hüppab ülesse ja alla ja kuidagi ei suuda seda enam kontrolli alla saada.. päevast päeva küll lööb suhkru madalaks, ja siin samas on jälle nii kõrge. Mida ma peaks tegema, et suhkrud jälle kontrolli alla saada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks meili teel suhkruid korda ei pane. Tuleb tulla vastuvõtule oma mõõtmisi kajastava päevikuga ja ka HbA1c (glükeeritud hemoglobiin) ei teeks ka paha. Üldistatult võin öelda, et hüpod toovad alati kaasa segaduse, kuna peale neid tõuseb veresuhkur kontrollimatult. Seega oleks esimeseks ülesandeks hüposid vältida. Teiseks ülesandeks oleks oma eluplaanid tulevikuks selgeks mõelda ja reziim (söögid-süstid-mõõtmised-puhkused jne.) paika saada. Oli, mis oli, elu läheb edasi ja tervist tuleb hoida!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.