Veresuhkru madal väärtus 26.05.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin eelmisel nädalal hommikul tühja kõhuga veresuhkrut mõõtmas. Tulemus oli 1,2. Arst võttis kohe veenivere, et vaadata kahe kuu keskmist ja vastuseks tuli, et tulemus korras.
Kuid millest nii madal veresuhkur võib olla?
Arst kahtlustas pankrease kasvajat, kuid ütles, et veeniveri korras, siis ok.
Minul aga ikka veel mure ja hinges kripeldab - või pole selleks põhjust?
Kas peaksin tegema veel mingeid uuringuid?

Terv,
M.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kaebusi ei ole ja veeniveri oli korras, pole muretsemiseks tõenäoliselt põhjust. Glükomeeter, millega näpuvere suhkrusisaldust mõõdetakse, pole eriti täpne riist. Igaks juhuks võite mõne aja möödudes hommikust tühjakõhu vereproovi korrata. Madalaid veresuhkru väärtusi põhjustav kõhunäärme kasvaja on üliharuldane ja sel juhul kaasnevad madala veresuhkruga ka olulised vaevused (suur söögiisu, peavalud, segasusseisund jne.).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.