Kilpnääre peale peetunud rasedust 17.06.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on seotud minu kummaliste kaebustega alates jaanuari lõpust ( kiire kaalutõus - 4 kuuga +15 kilo, olenemata usinast sportimisest, südamepekslemine, kuuma-külmahood, kui enne jooksin trepist ülesse, siis nüüd poole trepi peal pean hingeldamispausi tegema, pidev väsimus )
Endokrinoloogiakeskuses tehtud proovid olid järgmised:
FT3 5,41
FT4 15,19
TSH 0,191
TPO Ak 28
diagnoosiks: latentne türeotoksikoos

Kas see võib olla kuidagi seotud peetunud rasedusega? Kas see on mööduv ka ilma rohtudeta ( enne jaanuari oli kilpnääre korras-rasedusega seose tehtud vereproov oli väga korras)? Pärast jaanuari ei ole õnnestunud uuesti rasestuda, aga kas see on veel võimalik?
Ette tänades : A.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Endokrinoloogiakaskuses tehtud kilpnäärme hormoonanalüüsid on peaaegu korras. Ainuke kõrvalekalle on TSH minimaalne langus. Ka TPO tiiter on normis. Selline vähene muutus minu arvates ravi ei vaja, küll aga jälgimist s.t. kordusanalüüsi 2-3 kuu möödudes. Lisaks võiks teha kilpnäärme ultraheliuuringu ja määrata teised antikehad. Kindlasti ei ole selline vähene muutus Teie kaalutõusu ja teiste vaevuste põhjuseks. Samuti ei takista see kuidagi rasestumist.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Kilpnäärme suurenemine!

Tervist!
Peale rasedust otsustas perearst kontrollida ka kilpnääret vereanalüüsiga, kuna see pidavat silmnähtavalt olema suurenenud. Samas on aastaid ta mul omapäraselt suur olnud, kõik arstid alati ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Teie hormoonanalüüs on korras, seega talitleb kilpnääre normaalselt. Suurusest annab objektiivse ülevaate ultraheliuuring (naistel kilpnäärme maht normis kuni 18ml). Kaelal hästi nähtav kilpnääre ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: