Kilpnäärmesõlm ja halb hingeõhk 07.01.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas terve päev püsiv halb hingeõhk võib olla seotud olemasoleva kilpnäärmesõlmega? Sõlmest võetud proov on olnud siiani negatiivne, aga järjest rohkem tunnen surumistunnet ka kurgust allpool rinnakus ja tekib selline lämbumistunne. Kuna see kõik kokku takistab järjest rohkem normaalset elu, siis soovin selle sõlme kirurgiliselt eemalda lasta. Samas on mul kahtlus, kas need vaevused tulenevad olemasolevast sõlmest s2x2,3 cm või äkki hoopis millestki muust...Seetõttu mind huvitabki, kas halb hingeõhk võib olla seotud kilpnäärme sõlmega või viitab pigem mingile teisele kasvajale.....

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Halb hingeõhk ei saa küll kuidagi olla tingitud sõlmest kilpnäärmes. Selle traditsioonilised põhjused on katkised hambad, seedetraktihaigused, mandlite või ninakõrvalurgete mädapõletikud. Kilpnäärmesõlm 2x2cm ei saa ka kuidagi ka lämbumistunnet tekitada, tunda võite teatud asendis (näiteks pead rinnale viies) kerget ebamugavustunnet. Nii väikese sõlme puhul on lõikusnäidustuseks ikkagi kahtlus pahaloomulisusele.
Soovitan veelkord oma perearstiga nõu pidada ja jõudumööda selgitada halva hingeõhu põhjuseid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.