Rispen ja suur prolaktiini hulk 07.01.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

olen võtnud ravimit Rispen poolteist nädalat ja äkki võib olla mul suur prolaktiini hulk juba enne veres või on see ravimist tekkinud, sest pool aastat on olnud potentsiga probleeme. Praegu on hommikuse kõvastumisega ka probleeme. Arst endokrinoloogi juurde ei tahtnud saata. Kas peaksin arstiga rääkima sellest või katkestama võtmise? Tahaksin seda võtta ka koos Tribulusega.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan potentsiprobleemide puhul endokrinoloogi asemel hoopis androloogile (meestearstile) pöörduda. Tallinnas võtavad androloogid vastu Gonsiori 3, Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliinikus. Seal saab teha ka vajalikud analüüsid (hormoonanalüüsid, spermogramm) ja infot ravimite võimalikust kõrvaltoimest sugufunktsioonile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.