Tumedad karvad ja kaalu tõus 27.12.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minu probleemiks on kaal, mis on alates 10. klassist kasvanud ja karvad, musta värvi- lõua all, seljal, kõhul, reitel. Karvad on tugevad, musta värvi ja segavad minu elu. Millest peaks alustama, kas visiidist perearsti juurde, et teeb analüüsid ja suunab edasi või?
Õpin Inglismaal ja viibin Eestis 11.jaanuarini.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Alustada tuleks visiidist günekoloogi juurde (Eestis günekoloogi vastuvõtule pöördumiseks perearsti saatekirja ei nõuta). Günekoloog teeb läbivaatuse, küsitleb Teid menstruaaltsükli kohta ja teeb tõenäoliselt ka munasarjade ultraheliuuringu polütsüstilisuse tuvastamiseks. Suure tõenäosusega tuleb tsükli esimestel päevadel anda ka vereproov meessuguhormoonide sisalduse määramiseks. Loomulikult võite samad uuringud ära teha ka Inglismaal.
Kõige tõenäolisemaks liigse karvakasvu põhjuseks on polütsüstiliste ovaariumide sündroom.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.