Liigne karvakasv 22.05.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

mul on suur karvakasv - bikiinipiirkonnas( bikiinijoonest kõvasti üle) ning ka tagumiku piirkonnas. Hiljuti on ilmunud üksikud tumedad karvad rinnanubude ümber ning ka alakõhule. Lisaks on heledad vuntsid ning heledad karvad lõual, mis mind kunagi häirinud ei ole, kuid hiljuti on tekkinud üksikud tugevamad heledad karvad. Olen heleda nahaga ning blond, suguvõsas liigset karvakasvu ei ole esinenud, menstruatsioonitsükkel käib korrapäraselt.

Millega võib olla tegu ? Kelle juurde peaksin pöörduma ?

Tänan abi eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Esmalt soovitan pöörduda oma günekoloogi jutule. Ülemäärase karvakasvu kõige sagedasem põhjus on polütsüstiliste ovaariumide sündroom ja günekoloog teeb Teile tõenäoliselt ultraheliuuringu ja hormoonanalüüsi. Sõltuvalt uuringute tulemustest (kas on tegemist haigusliku liigkarvasusega või mitte) soovitatakse ka ravi.
Tervitades,
dr. Anu ambos.