Kilpnäärmeprobleemid? 30.04.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
paar päeva tagasi läks mul pealtnäha ilma mingi põhjuseta süda pahaks, oksendasin ja minestasin kaks korda ära, esimene kord olin teadvuseta mõnikümmend sekundit, teine kord (umbes minut-kaks hiljem) paar minutit ja sellega kaasnes värin/tõmblemine. Lähedased hakkasid muretsema, kuna olen viimase poole aasta jooksul pidevalt tundnud ka
* iiveldustunnet
* väsimust ja depressiooni
* pidevat külmatunnet
* kaalukaotus 1-3 kuu jooksul (täpsemalt ei tea) 7 kilo
* juuste välja langemist (periooditi, mitte pidevalt)
* emotsionaalset ebastabiilsust, ärevus- ja nutuhoogudega
* menstruatsiooni märgatav vähenemine

Menstruatsiooni ebaregulaarsus on mulle iseenesest tavaline, aga just vere minimaalne (pmst puuduv) kogus on viiimasel ajal silma jäänud.
Vererõhk ja pulss on mul loomulikult madalad, see pole kunagi probleeme põhjustanud.

Kas need sümptomid võivad olla lihtsalt stressi tulemus või on emotsionaalsed probleemid üks paljudest sümptomitest ja peaksin laskma vereanalüüsi teha? Ei oma hetkel oma elukohas perearsti.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mitmeminutiline teadvusekaotus koos tõmblustega on väga tõsine terviserike ja minu soovitus on võimalikult kiiresti arstile pöörduda. Kui elukohas pole hetkel perearsti, kuid olete kindlustatud, soovitan pöörduda elukohale lähimasse perearstikeskusse. Endokriinhaigust ei oska Teie vaevuste järgi küll kahtlustada. Pigem võite vajada neuroloogi konsultatsiooni.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.