Mure tervise pärast - kas nähud kilpnäärmest? 26.03.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Maadlen juba kaks kuud järgmiste nähtudega: väsimus, iiveldus, süda klopib aeg-ajalt nii, et tahab välja tulla, ärevushood, kurgus nagu mingi klimp, mis kergelt köhides korraks taandub. Vahel selline tunne, nagu mingi asi oleks häälepaelte peal või ees. Köhatad ja korras.
Kas sellised nähud võivad olla kilpnäärmest?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärmehaigusi esineb meestel palju harvem kui naistel, kuid mõnikord siiski esineb. Teie vaevused võiksid sobida kilpnäärme ületalitlusega. Kui need vaatamata puhkusele ei möödu, tuleb tõepoolest uuesti perearsti poole pöörduda. Kilpnäärme talitlust saab kontrollida hormoonide määramisega veeniverest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.