kõhuvalu 30.01.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Esiteks ütlen ära, et ei tea täpselt kas ma pöördun ikka õige arsti juurde.
Minu mure hakkas kaks nädalat tagasi, kui käisin A-hepatiidi vaktsiini tegemas. Pärast seda oli mul raskusi söömisega. Hommikuti oksendasin söögi välja ja päeva peale ka ei olnud eriti isu. Esines ka kõhulahtisust ja iiveldust. Arvan, et see oli A-hepatiidi kõrvalnähud, konsulteerisin ka arstiga, kes vaktsiini tegi. Need nähud nagu läksid üle, kuid siis hakkasid mul hooti kõhuvalud. Valud ilmnevad ilmselt peale söömist ülakõhus(kolmnurga ümbruses). Valu ilmneb äkki ja kestab umbes 30 minutit ja see on päris tugev. Tänane kõhuvalu oli kõige tugevam: hakkas jälle äkki, tekkis nõrkuse tunne ja hakkas ka palav. Kõht ka lahti ja koriseb. Vahel on puhitust. Ei usu, et see söögist oli. Sarnased valud on hooti olnud umbes nädal aega iga päev, vahepeal kord, vahepeal paar korda päevas. Olen võtnud valuvaigistit, mis on ka aidanud. Täna mitte.
Millega võiks tegemist olla? Mida pean ette võtma või kelle poole pöörduma?
Ette tänades,
Katrin

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei ole endokrinoloog õige arst Teie probleemi lahendama. Palun pöörduge gastro-enteroloogi (mao-soolearsti) poole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.