Operatsioonijärgne kontroll 04.03.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mind huvitab milliseid uuringuid tehakse peale kilpnäärme vasaku sagara eemaldamist. Tekkis rida küsimusi, kuna kuu aega peale lõikust võeti vaid vereanalüüs.
Nüüd 4 kuud operatsioonist möödunult on tekkinud ebamugavustunne kõris, või mõtlen ma liigselt.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärmelõikuse järgselt tehakse umbes kuu aega peale lõikust rutiinne vereanalüüs (kilpnäärmehormoonid ja kaltsiumi ainevahetuse näitajad). Kuna Teil eemaldati vaid kilpnäärme üks sagar, on Teie kilpnäärmehormoonide tase tõenäoliselt korras (allesjäänud sagar toodab piisavalt hormoone) ja kui ka kaltsiumi ainevahetus on normis s.t. lõikuse käigus kõrvalkilpnäärmeid ei vigastatud, olete terve.
Kui allesjäänud kilpnäärmesagar oli normisuurune ja ilma sõlmedeta, ei vaja Te ka edaspidi regulaarset jälgimist. Kui nüüd või edaspidi tekib mingeid vaevusi, soovitan pöörduda perearsti poole, kes teeb vajadusel kaela piirkonna ultraheliuuringu.
Tervitades,
dr. Anu ambos.