Madal kehatemperatuur lapsel 26.02.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tütar on 11a. ja tal hakkas koolis pea ringi käima. Mõõdeti temperatuuri ja see oli 34,8, see oli nädal tagasi, jätsin ta koju nädalaks.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan kindlasti tütre kehatemperatuuri kodus uuesti mõõta. Kuidagi ei tahaks seda koolis tehtud mõõtmist uskuda! Kehatemperatuuri norm pole kõigil inimestel 36,6 kraadi, kuid 34,8 on siiski liiga madal.
Endokriinhaigustest võib suhtelist kehatemperatuuri langust põhjustada väljendunud kilpnäärme alatalitlus, kuid sel juhul peaksid lapsel esinema ka unisus, külmatunne, tursed jne.
Vanuse järgi otsustades on algab Teie tütrel puberteet - kiire kasvu ja sugulise küpsemise periood. Pearingluseks võib siin olla palju põhjuseid ja see ei pea tingimata haigust tähendama. Soovitan jälgida, et tütar piisavalt magaks ja tervislikult toituks. Esineda võivad kiired meeleolumuutused ja tekkida pinged nii kodus kui koolis. Laps vajab kindlasti ärakuulamist ja heatahtlikku nõuannet, võib-olla rohkemgi kui varem. Keskastmes on ka kooliprogramm mahukas ja tekkida võib nn. kooliväsimus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.